Norweska Dolina

Norweska Dolina to dziewięć willi nawiązujących do historii Doliny Siedmiu Domów – części Szklarskiej Poręby zamieszkałej w XIXi w pierwszej połowie XX wieku przez wybitnych artystów i uczonych (m.in. Garharda Hauptmanna, laureata literackiej Nagrody Nobla z 1912 r.).

Nazwy budynków HEDDAL, HEGGE, OYE, URNES, TORPO, KVERNES, RODVEN, GARMO, BORGUND pochodzą od nazw norweskich miejscowości w których zachowały się oryginalne kościoły klepkowe z epoki średniowiecza. Każda z willi ma również swojego patrona (wojownik, rybak, kowal, bogini, tkacz, garncarz, smok, myśliwy, cieśla) stąd charakterystyczne kolory elewacji i zdobienia klatek schodowych.


Film reklamowy


Zapraszamy do Norweskiej Doliny gdzie można wsłuchać się w melodie szumiącego wiatru i poczuć obecność „Ducha Gór”.

Ludzie to rodzaj ssaków naczelnych z rodziny człowiekowatych. W życiu dojrzałych osobników nadchodzi taki moment… Sprawdźcie sami co na nadejście „TYCH” momentów poleca Krystyna Czubówna

Działo się u nas. Sezon zimowy 2017 tętnił życiem. Gościliśmy dziennikarzy, aktorów, sportowców. I zdaje się, że skradliśmy ich serca:-)

Wszystko czego biegacz lub rowerzysta potrzebuje do treningu i regeneracji – znajdzie w Szklarskiej Porębie i w Norweskiej Dolinie. Sprawdzone przez Jacka Mezo Mejera!


Historia powstania Norweskiej Doliny


Logika rozwiązań, prostota formy, najwyższa jakość materiałów i harmonia ze środowiskiem to idee, które przyświecały pracom nad obiektami Norweskiej Doliny. Budynki niczym rośliny połączone są z ziemią, która stanowi ich naturalną podwalinę. Norweski krajobraz – góry, woda, drewno, kamień – tak bardzo podobny do naszych Karkonoszy, także znalazł swoje odzwierciedlenie w  projekcie. O tym skąd wziął się pomysł na Norweską Dolinę, jak ewoluował i kto za nim stoi? Odpowiedź w naszym filmie.


Relacje z wydarzeń


Szrenica, Zakręt Śmierci, Droga pod Reglami, Jakuszyce i oczywiście Norweska Dolina. To miejsca które będziecie mogli zobaczyć w najnowszym teledysku „Poświęcenie” – Jacka MEZO Mejera.

To impreza na którą czekamy cały rok. W połowie sierpnia przyjeżdżają do Norweskiej Doliny prawdziwi, choć zaprzyjaźnieni wikingowie – Drużyna Grodu Trzygłowa ze Szczecina. To dzięki nim możemy się przenieść w czasie i przeżyć niezwykłą przygodę.

Weekend z mnóstwem zabawy, nowych doświadczeń i edukacji, która na zbliżające się wakacje mieć niebagatelne znaczenie.

Super, bosko, rewelacyjnie – to recenzje uczestniczek Babskiego Weekendu w Norweskiej Dolinie A jak było? Sami zobaczcie.